Kolme henkilöä keskustelemassa pöydän ääressä. Tautalla kaksi henkilöä laittamassa muistilappuja seinälle.
 

Uutiset

03.08.2022

Yeesin kesätempaus ti 9.8. klo 16-18:30 Kansalaistorilla.

Tervetuloa Yeesin kesätempaukseen tiistaina 9.8. klo 16-18:30 Helsingin Kansalaistorille!

Yeesin kesätempaus ti 9.8. klo 16-18:30 Kansalaistorilla.

Yeesin tavarapyörä lähtee taas liikkeelle mukanaan herkkuja. Kesätempauksessa Yeesin työntekijät ja vapaaehtoiset jakavat jäätelöä ja vichyä ilmaiseksi halukkaille (tuotteita on rajallinen määrä) ja esittelevät Yeesin toimintaa. Tule siis moikkaamaan Yeesiläisiä ja nappaamaan jäde ja vichy matkaan, tai jää hengailemaan meidän kanssa piknikille :)

Toivottavasti nähdään paikan päällä!

Lue lisää tapahtumasta!


 
Yeesi edistää nuorten mielenterveyttä nuorten omia voimavaroja vahvistamalla.
 
 
 
Yeesin oppilaitosvierailijan kevätkausi

Blogi

Yeesin oppilaitosvierailijan kevätkausi

Oppilaitosten jäädessä ansaitulle kesälomalle jäävät myös Yeesin oppilaitosvierailut kesätauolle. Mikäs sen parempi aika ottaa pieni katsaus menneeseen kevääseen ja reflektoida tehtyjä vierailuja ja saatuja kokemuksia. Oppilaitosvierailijana toimimisessa ehdottomasti parasta on työn monipuolisuus; ikinä et tiedä minne työ voi sinut viedä ja millaisia ihania nuoria voit vierailujesi aikana kohdata.

 
Yeesin tsemppibotti
 

Tsemppaa

Yeesin tsemppibotti

Tsemppibotti tarjoaa kannustusta sinulle sekä ideoita muiden tsemppaamiseen. Tsempit ovat peräisin eri tapahtumissa kohdatuilta nuorilta sekä nuorisoalan ammattilaisilta.

 
 

Seuraa meitä somessa

FacebookTwitterInstagramDiscordTikTok
x