Yhteystiedot

Täältä löydät Nuorten mielenterveysseura - Yeesi ry:n työntekijöiden yhteystiedot ja vastuualueet. Odotamme innolla yhteydenottoasi!


 

Kalle Laanterä

Kalle Laanterä

Master of the Big Picture
toiminnanjohtaja
hallinto, talous, vaikuttaminen
050 573 5380
kalle@yeesi.fi

Vanessa Grant

Vanessa Grant

Expert in Mental Health Effects of Racism
asiantuntija
MUUDI-hanke
050 475 8323
vanessa@yeesi.fi

Noora Nurminen

Noora Nurminen

Expert in Positive Action
asiantuntija
vapaaehtoistoiminta, mielenterveyden edistäminen
050 576 8474
noora@yeesi.fi
Facebook »

Riina Heikura

Riina Heikura

Assistant in Communications
viestintäassistentti
viestintä, avustavat tehtävät
045 783 456 67
riina@yeesi.fi

Erika Karstinen

Erika Karstinen

Expert in Educational Endeavours
asiantuntija
koulutukset ja oppilaitosyhteistyö, mielenterveyden edistäminen
050 560 5227
erika@yeesi.fi
Facebook »

Mira Oikarinen

Mira Oikarinen

Expert in Mentorship
asiantuntija
mentoritoiminta
050 321 3667
mira@yeesi.fi
Facebook »

Harri Helkiö

Harri Helkiö

Expert of Everyday Business
asiantuntija
talous, hallinto
050 304 0774
harri@yeesi.fi
Facebook »

Julianna Brandt-Smal

Julianna Brandt-Smal

Expert in Online Activities
asiantuntija
verkkotyö
045 783 315 46
julianna@yeesi.fi
Facebook »

Charlotta Ekman

Charlotta Ekman

asiantuntija
sosiaalinen media, verkkovapaaehtoistoiminta
050 557 5123
charlotta@yeesi.fi

Lauri Ikola

Lauri Ikola

Puheenjohtaja
hallitustyöskentely
puheenjohtaja@yeesi.fi

 
Yeesi edistää nuorten mielenterveyttä nuorten omia voimavaroja vahvistamalla.

› Lue lisää meistä

 
 
Tilaa Yeesi-postia
 

Uutiskirje

Tilaa Yeesi-postia!

Yeesi-posti on uutiskirje, jolla tiedotamme ajankohtaisista asioista, saavutuksista ja hauskoista tempauksista. Tilaa kirje ja pysyt kärryillä siitä, mitä Yeesissä tapahtuu.

 
Menovinkit
 

ANNA UUSI KEHU

Yeesin Kehugeneraattori

Kehugeneraattori auttaa sinua löytämään uusia tapoja sanoa hyviä asiota toisille. Kehut ovat peräisin yeesin vapaaehtoisilta, opiskelijoilta ja Suomen Kuvalehden artikkelista.

 
 
Älä oleta, anna tilaa ja ole tukena - kuinka purkaa normeja ja vähemmistöstressiä?

Blogi

Älä oleta, anna tilaa ja ole tukena - kuinka purkaa normeja ja vähemmistöstressiä?

Kesäkuussa vietetään Pride-kuukautta. Priden tavoitteena on vahvistaa sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöihin kuuluvien ihmisoikeuksia, kannustaa jokaista olemaan oma itsensä, lisätä yhdenvertaisuutta ja vähentää häpeää. Tavoitteena on myös, että sateenkaari-ihmiset, eli sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöihin kuuluvat, saisivat näkyä, olla ja elää yhteiskunnassamme ilman syrjintää.

 
Yeesin tsemppibotti
 

Tsemppaa

Yeesin tsemppibotti

Tsemppibotti tarjoaa kannustusta sinulle sekä ideoita muiden tsemppaamiseen. Tsempit ovat peräisin eri tapahtumissa kohdatuilta nuorilta sekä nuorisoalan ammattilaisilta.

 
 

Seuraa meitä somessa

Facebook Twitter InstagramDiscord
x