Fiiliskuva
 

Yhteystiedot

Täältä löydät Nuorten mielenterveysseura - Yeesi ry:n työntekijöiden yhteystiedot ja vastuualueet. Oppilaitosvierailuja voit tiedustella sähköpostilla osoitteesta vierailut@yeesi.fi. Odotamme innolla yhteydenottoasi!

Työntekijämme

 
Kalle Laanterä

Kalle Laanterä

Master of the Big Picture

  • toiminnanjohtaja
    hallinto, talous, vaikuttaminen
  • 050 573 5380
    kalle@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: järjestöyhteistyö, henkilöstö, mediapyynnöt, yhteiskuntasuhteet ja verkostot
Harri Helkiö

Harri Helkiö

Expert of Everyday Business

  • asiantuntija
    talous, hallinto, varainhankinta
  • 050 304 0774
    harri@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: lahjoittaminen, laskutus, yritysyhteistyö
Riina Heikura

Riina Heikura

Expert in Communications

  • asiantuntija
    viestintä
  • 045 7834 5667
    riina@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: someyhteistyö, muu viestintä
Erika Karstinen

Erika Karstinen

Expert in Making a Difference

  • asiantuntija
    koulutukset, vaikuttaminen
  • 050 560 5227
    erika@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: Vaikuttamistyö, verkostot ja ammattilaisten koulutukset
Noora Nurminen

Noora Nurminen

Perhevapaalla 08/2024 saakka

Expert in Positive Action

Lari Lauanne

Lari Lauanne

Expert in Positive Action

  • asiantuntija
    vapaaehtoistoiminta
  • 050 576 8474
    lari@yeesi.fi 
  • Ole yhteydessä: vapaaehtoistoiminta, Yeesin Discord
Charlotta Ekman

Charlotta Ekman

Expert in Social Media & Online Volunteering

  • asiantuntija
    sosiaalinen media, verkkovapaaehtoistoiminta
  • 050 557 5123
    charlotta@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: @yeesaamaan TikTok, Yeesin Discord ja verkkovapaaehtoistoiminta
Aino Miikki

Aino Miikki

Expert in Educational Endeavours

  • asiantuntija
    oppilaitosyhteistyö, yhteisöllisyys
  • 050 337 5664
    aino@yeesi.fi
    vierailut@yeesi (oppilaitosvierailut)
  • Ole yhteydessä: Yeesaamot, oppilaitosvierailut, oppilaitosyhteistyö
Mira Oikarinen

Mira Oikarinen

Expert in Mentorship

  • asiantuntija
    mentoritoiminta
  • 050 321 3667
    mira@yeesi.fi
    Facebook »
  • Ole yhteydessä: Mentoritoiminta, mobiilimentorointi, Mitä kuuluu? -materiaalit
Tuuli Kalliainen

Tuuli Kalliainen

Expert in Online Activities

  • asiantuntija
    verkkotyö
  • 044 7292 043
    tuuli.k@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: Sekasin-ryhmächat ja verkkovapaaehtoistoiminta



Vanessa Grant

Vanessa Grant

Expert in Mental Health Effects of Racism

  • asiantuntija
    Muudi-hanke
  • 050 475 8323
    vanessa@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: koulutukset, työpajat, vapaaehtoistoiminta
Emmi Heinonen

Emmi Heinonen

Expert in Mental Health Effects of Racism

  • asiantuntija
    Muudi-hanke
  • 050 548 4961
    emmi@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: vertaistukiryhmät, työpajat, vapaaehtoistoiminta
Yolanda Correa

Yolanda Correa

Content Creator

  • sisällöntuottaja
    Muudi-hanke, viestintä
  • 050 513 1876
    yolanda@yeesi.fi
  • Ole yhteydessä: @sun.muudi sosiaalinen media ja viestintä
Jenna Wahlstén

Jenna Wahlstén

Hallituksen puheenjohtaja